Πέμπτη 5 Μαΐου 2011

Ντεμπούτο σε φιλικό αγώνα του Άρη για τον Σωκράτη Διούδη

Σωκράτης Διούδης
Ο Άρης παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο νίκησε τη Βέροια σε φιλικό αγώνα που έγινε στο γήπεδο ''Κλεάνθης Βικελίδης'' με σκορ 2-0. Ο Τσεσνάουσκις με πλασέ έκανε το 1-0 και ο Αραβίδης το 2-0 με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Μενδρινού.
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο προπονητής του Άρη Σάκης Τσιώλης χρησιμοποίησε τέσσερις παίκτες από την ομάδα Κ20 του Άρη. Πρόκειται για τους Οικονομόπουλο, Αγτζίδη, Κατίδη και Διούδη.
Η επιλογή του Σάκη Τσιώλη να χρησιμοποιήσει στην επανάληψη, τον βασικό τερματοφύλακα της Κ20, Σωκράτη Διούδη, φαίνεται να τον δικαίωσε καθώς οι καίριες επεμβάσεις του κράτησαν ανέπαφη την εστία του Άρη, αφήνοντας παράλληλα καλές εντυπώσεις στο τεχνικό επιτελείο αλλά και στον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο για να παρακολουθήσει την αναμέτρηση.
Άρης: Βελλίδης, Οριόλ, Κατίδης, Φατί, Μενδρινός, Παπαζαχαρίας, Αραβίδης, Οικονομόπουλος, Αγτζίδης, Τσεσνάουσκις, Σακάτα
Στο δεύτερο ημίχρονο για τον Άρη αγωνίστηκαν οι: Διούδης, Βανγκέλι, Μίσελ, Λαζαρίδης, Κουλουχέρης, Ντανίλο, Πορτίγια, Φατί, Νέτο, Καστίγιο, Κασναφέρης
Βέροια: Κοτταρίδης, Κάλι, Τζημογιάννης, Τσιάτσιος, Κουτσοσπύρος, Σκαθαρούδης, Παγώνης, Καμινιώτης, Κουτρουμάνος, Μπλαζέφσκι, Σαμαράς
Στο δεύτερο ημίχρονο για τη Βέροια αγωνίστηκαν οιΣαϊτιώτης, Καλτσάς, Λαναρής, Μπάρμπας, Καπίας, Καλογέρης, Βεργώνης, Αουρέλιο, Αμαραντίδης, Μιχαλόπουλος, Γεωργιάδης, Μπαρκάν, Ολαϊτάν